(Tetryk Starszy)

BLUSZCZ – CIĄG DALSZY

Adresat „BLUSZCZU”, któremu zadedykowałem tekst, okazał się sprytniejszy ode mnie i sam sobie znalazł w sieci dwa cenne uzupełnienia – linki do przywołanych piosenek:

(1)   Vladimir Asmolov – Vot i osen

(2)   Wojciech Rohatyn Popkiewicz – Ballada o drodze

Przysłuchuję się nagraniu, słowom piosenki:

„…odnajdzie zgubiony cel, zapłaci najwyższą z cen, kto z nas…”

Nie wiem skąd mi się wziął w pamięci „sens” oraz odkrywanie najdalszych gwiazd. No i proszę, jak to wspólnymi siłami można odwiedzić na wpół zapomniane okolice. Może to dobra pora, by sie zatrzymać, zastanowić.

Bo i z ciszą w niebie też nie do końca tak.

– Brońcie krzyża! – wzywał Jan Paweł II. Co więc ma znaczyć piorun rażący krzyż na Giewoncie (22.08.2019) czy na Bazylice Św. Piotra w dniu abdykacji Benedykta XVI (12 lutego.2013)?

Tego bluszcz niepamięci jeszcze nie przykrył.

Podobnie jak fali bluźnierstw, profanacji świętości, manifestacji różnobarwnych wynaturzeń, agresji, oskarżeń, pomówień, wystąpień przeciw Polsce (w tym i byłych ambasadorów), nieuprawnionych żydowskich roszczeń, wylewu trujących ścieków do Wisły(28.08.2019)…

14 września 2019 – POLSKA POD KRZYŻEM

* * *

Jesień. Świat w pół drogi między latem a zimą. Podobnie jak góry, między ziemią a niebem. Jak psalmy, wychylone ku niebu, zawieszone. Jak życie. Oby nie zagapiło się nam na siebie samo, bo nie dostrzeże prócz swego wychylenia, że i ku niemu…

23 września 2019

Ostatnie zmiany w witrynie: 2023-11-30
Debiut online: 2007-02-15
Copyright © Jan Hobrzański 2007–2023 •